Gospodacza Debata Pokoleń
Dodano 2016-04-10 21:03:49

07.04.16 przedstawiciele naszego koła wzięli udział w Gospodarczej Debacie Pokoleń organizowanej przez Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego

O DEBACIE:
Było to starcie starszego i młodego pokolenia, w którym wzięli udział przedstawiciele władz miejskich, instytucji społecznych, gospodarczych –osoby, które odpowiadają za rozwój naszego regionu: Roman Czepke - Doradca Wojewody Podlaskiego, Rafał Rudnicki - Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku, Zdzisław Wilczko - Wiceprezes Izby Przemysłowo Handlowej, Robert Ciborowski - dr hab. Robert Ciborowski, prof. UwB.

Młode pokolenie reprezentowali maturzyści, studenci i młodzi przedsiębiorcy: Paula Grzyb - I LO w Białymstoku , Daniel Gierasimczuk - I LO w Białymstoku, Justyna Wawreniuk - Studenckie Koło Menedżerów, Wydział Ekonomii i Zarządzania, UwB, Krzysztof Bergiel -Studenckie Koło Menedżerów, Wydział Ekonomii i Zarządzania, UwB, Łukasz Krysztopik- przedsiębiorca, Adam Zdanowicz - przedsiębiorca.

Debatę prowadził Jarosław Jabłoński - Redaktor Naczelny Kuriera Porannego oraz Gazety Współczesnej.

Debata miała skonfrontować ofertę regionu z oczekiwaniami młodych ludzi i odpowiedzieć na pytania: Czy propozycje „grupy rządzącej” zdołały przekonać młodych, by zostali tutaj i wybrali naszą, a nie inne gospodarki? Jakie są oczekiwania młodego pokolenia? Co jest dla nich ważne? A może cele jednych i drugich są podobne?
Tłem rozmów były również rozważania na temat zmian pokoleniowych w biznesie, polityce, administracji oraz kwestii, jak przygotować młode pokolenia do przekazania „sterów”.

O CZYM MÓWIŁ SKM:
Justyna i Krzysztof to członkowie SKM'u, którzy reprezentowali wszystkich studentów białostockich uczelni, co jest ogromnym wyróżnieniem dla naszego koła! Podczas debaty mówili wprost o rzeczach, na które wato zwrócić uwagę i poruszyli zagadnienia, jakie z ich perspektywy - studentów kończących studia, wymagają zmiany.

Dodatkowo Justyna udzieliła wywiadu dla Polskie Radio Białystok, gdzie poruszyła te same kwestie.
Wywiad znajdziesz tutaj.
Fotoleracja.